O nas

HISTORIA KANCELARII

Założycielką kancelarii jest adwokat Ewa Pruchniewicz, która w 1990r.,  gdy tylko zmiany ustrojowe w Polsce umożliwiły tworzenie prywatnych kancelarii adwokackich rozpoczęła praktykę indywidualną. Mikołaj Staniszewski rozpoczął pracę w kancelarii adwokackiej Ewy Pruchniewicz w 1993r. W 2000r. kancelaria przekształciła się w spółkę „Pruchniewicz Staniszewski” z adwokat Ewą Pruchniewicz i adwokatem Mikołajem Staniszewskim jako wspólnikiem. Począwszy od 1 maja 2013r. Kancelaria funkcjonuje jako „Pruchniewicz Staniszewski i Wspólnicy – adwokaci” Spółka Partnerska, zaś do grona wspólników Kancelarii dołączyli jej dotychczasowi, wieloletni współpracownicy -  adw. Bartłomiej Sieniek oraz adw. Piotr Wertenstein-Żuławski.

Od 2006r. siedziba kancelarii mieści się na Saskiej Kępie, w budynku z 1929r., którego pierwotnym właścicielem byli wybitny polski kompozytor Grzegorz Fitelberg wraz z żoną Haliną Szmolcówną, znaną tancerką okresu międzywojnia.

_PSF5989_v1

PORTRET KANCELARII

Wspólnicy i członkowie zespołu kancelarii PSWA w swojej praktyce, szanując tradycję i standardy adwokatury polskiej, starają się uczestniczyć w głównym nurcie nowoczesnej obsługi prawnej i dostosowywać zakres oraz sposób świadczenia swoich usług do aktualnych wymagań polskich i zagranicznych przedsiębiorców na rynku polskim.

W relacjach z klientami podstawowe znaczenie mają profesjonalizm, rzetelność i uczciwość. Dzięki relacjom zbudowanym na zaufaniu, większość klientów kancelarii korzysta z jej usług od wielu lat, lecz nie zmienia to gotowości zespołu do podejmowania nowych wyzwań.

Ważnym elementem tożsamości kancelarii jest zgrany zespół składający się ze sprawdzonych i wzajemnie wspomagających się osób.

 _PSF6115   _PSF6080   _PSF6117